Az energetikai szakreferens tevékenységét természetes személy és gazdálkodó szervezet is elláthatja.
Természetesen vannak kizárólag természetes személyhez, illetve természetes és jogi személyhez egyaránt köthető feltételek. Ehhez kapcsolódóan az energiahatékonyságról szóló 2015. évi LVII. törvény határozza meg a feltételeket, melyekről az alábbi összesítésben tájékoztatjuk az érdeklődőket.
Végeredményben az energetikai szakreferensnek szükséges az alábbi 4 pontnak együttesen megfelelnie:
Gazdálkodó szervezet energetikai szakreferensnek kizárólag akkor minősülhet, ha vele az energetikai szakreferensi tevékenység végzésére jogosult természetes személy munkaviszonyban, munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban vagy társasági jogi jogviszonyban áll.
Így elfogadható a mesterképzésben/osztatlan képzésben szerzett:
Továbbá elfogadható az alapképzésben szerzett:
Ez minimum 3 év és energetikai területen szerzett mérnöki szakmai gyakorlatot jelent.
Mi ismerhető el szakmai gyakorlatként?
Energiagazdálkodással vagy energiatermeléssel kapcsolatos munkajogviszony, közszolgálati, kormányzati szolgálati vagy állami szolgálati jogviszony, közép- és felsőoktatásban folytatott oktatói tevékenység, tervezői, tanácsadói vagy szakértői tevékenység.
Az Ehat. tv. átmeneti rendelkezései szerint a szakmai vizsgát első alkalommal 2017. június 30-ig kell teljesíteni, tehát ezen időpontig olyan személy is igénybe vehető szakreferensként, aki még nem teljesítette a vizsgát.
Az energetikai szakreferens számára előírt éves továbbképzés és szakmai vizsga szervezése a közreműködő szervezetek feladata. A közreműködő szervezetek névjegyzéke a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal energiahatékonysági honlapján elérhető.
Az energetikai szakreferensi tevékenység ellátását a jogszabályok nem kötik névjegyzékbe vételhez!
Az energetikai szakreferens szolgáltatásra az Ön részére egyedi ajánlatot készítünk. Ön még nem ügyfelünk?Érdeklődése esetén kérjük, hogy töltse ki a kapcsolatfelvételi űrlapot > > |
2017-04-17 18:18:17 |
|