2017 végén az Európai Parlament, az Európai Tanács és az Európai Bizottság megállapodott az épületek új energiahatékonysági követelményeiről. Az elfogadást követően az Európai Bizottság energiaunióért felelős alelnöke tartott sajtótájékoztatót arról, miért van óriási jelentősége a mostani döntésüknek.
Maros Sefcovic elmondta, hogy azzal érhetjük el a legnagyobb mértékű energiamegtakarítást, ha növeljük az épületek energiahatékonyságát. Az Európai Bizottság adatai szerint ugyanis az Európai Unió végső energiafogyasztásának 40 százalékát adják az épületek. Ehhez hozzájárul az is, hogy épületeink közel 75 százalékára sokszor még nagy jóindulattal sem használhatjuk az „energetikailag hatékony” jelzőt.
Éppen ezért 2017. december 20-án az Európai Parlament, az Európai Bizottság és az Európai Tanács megállapodtak egy új energiahatékonysági követelményrendszerről, amely segíthet abban, hogy ezek a rossz statisztikák pozitív irányba változhassanak. Az új irányelv szerint a tagállamoknak el kell fogadniuk egy, az épületekre is kiterjedő dekarbonizációs útitervet, amely
Maros Sefcovic beszédében arra is felhívta a figyelmet, hogy az épületek energiahatékonyságának növelésével csökkenthetjük az energiára fordított pénz mennyiségét, biztosíthatjuk az emberek egészségét, valamint védhetjük környezetünket is.
Az Európai Unió tagállamainak – az Európai Unió Hivatalos Lapjában történő közzétételt követően – 18 hónapjuk lesz arra, hogy átültessék az új követelményeket saját jogszabályi környezetükbe.
2018-02-03 07:35:56 |
Megosztás |
|