Rövid tájékoztatás a 12/27/EU audittal kapcsolatban leggyakrabban felmerülő kérdésekről:
A 250 főnél nagyobb létszámú illetve a min. 50m EUR árbevételt elérő (kkv-nak nem minősülő) vállalatoknak.
Az ISO 50001 szabvány szerint tanúsított energiagazdálkodási rendszerrel rendelkező vállalatok
2015. december 5.
Azokra, akik nem tesznek eleget az Energiahatékonysági Irányelvnek, 10 M Ft-ig terjedő büntetés vár.
Igen, 4 évente.
Igen. Az energetikai audit jelentősége, hogy segít feltérképezni az energiahatékonyságot növelő intézkedéseket. Az auditok hatására 5-10, de akár 10-20 százalékos megtakarítást is elérhetnek a vállalatok az üzemeltetési költségeikből, s mindezt csak az intézkedésekkel és beállításokkal – külön beruházás nélkül. Ön tehát valóban képes jelentős megtakarítást biztosító előnyt teremteni a vállalatnak, az e célra kidolgozott speciális programunk révén, mely kiválóan illeszkedik az audithoz. További tájékoztatást személyes konzultáció keretben biztosítunk, melyre igényét az alábbi linken tudja jelezni > >
Hivatalosan bejegyzett auditorok végezhetik az auditot. A MEKH névjegyzéket vezet az energetikai auditorokról és energetikai auditáló szervezetekről. (A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal 2015. szeptemberben engedélyezte a Magyar Mérnöki Kamara számára a regisztrálási tevékenységet az energiahatékonyságról szóló 2015. évi LVII. törvény szerint.)
Az auditálási kötelezettség jelentős megtakarításokhoz vezető útra terelheti az ezt átlátó és előrelátóan tervező nagyvállalati döntéshozókat. Ennek elérését támogatják az energetikai szakértők, akik hozzáértésük révén valós költségmegtakarítást kutatnak fel. Továbbá a teljes energetikai rendszer átfogó vizsgálatát elvégzik. Az így nyert adatokkal összehasonlíthatóvá válnak az egyes fejlesztési, korszerűsítési lehetőségek a beruházási költség és megtérülés szempontjából.
Az audit alól mentesülnek azon vállalatok, ahol nemzetközi szabványoknak megfelelő energia- vagy környezetgazdálkodási rendszer kerül bevezetésre. Ez utóbbi kritériumnak megfelel az ISO 50001 szabvány. Fontos tudnivaló, hogy az ISO 50001 bevezetésekor nem minden esetben szükséges teljes körű auditot készíttetni, tehát bizonyos egyedi esetekben, nagy szervezet esetén, egyszerűbb (költség- és időhatékonyabb), mint az audit elvégzése.
2015-10-05 10:59:48 |
|